15.06.2020 Esmaspäev

Levinud vead aastaaruande koostamisel

Aastaaruannete esitamiseni on jäänud veel aega. Vaatame üle, millised on tavalised vead aruannete koostamisel ja vormistamisel.

Toomas Villems, vandeaudiitor, Villems&Partnerid
Toomas Villems, vandeaudiitor, Villems&Partnerid Foto: erakogu
  • Põhiaruannetes puuduvad viitenumbrid lisadele või on küll lisadele viidatud, aga viidatud lisas ei ole põhiaruandes sisalduvale arvnäitajale vastavat infot konkreetselt välja toodud või siis lihtsalt põhiaruandes viidatud lisas ei ühti kajastatud arvnäitaja põhiaruandes kajastatud arvnäitajaga.
  • Lisadest puuduvad omavahelised ristviited juhtudel, kui paralleelselt kajastatakse  aastaaruande lisades omavahel kattuvat informatsiooni (näiteks laenukohustised seotud osapooltelt kajastuvad nii laenukohustiste kui ka seotud osapoolte lisades jne) .
  • Lisad peavad infotarbijatele andma täiendavat informatsiooni põhiaruannetes juba kajastuvatele andmetele – põhiaruannetest lihtsalt andmete kopeerimine lisadesse midagi uut lisamata ei ole korrektne ega mõttekas (näiteks kasumiaruandes on kirje „Muud äritulud“ ja siis on...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!