01.12.2020 Teisipäev

Kinkeleping võib osutuda viitsütikuga pommiks

Sageli küsitakse juristi käest nõu, kas oleks mõistlik oma maja (kinnistu) juba eluajal lapsele kinkida või teha testament. Kui küsija soovib ise selles majas kuni surmani edasi elada, siis olen soovitanud mitte teha kinkeleping, vaid vormistada testament.

Meelis Pirn, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Barrister
Meelis Pirn, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Barrister Foto: erakogu

Ootamatud olukorrad pole haruldus

Kinkelepinguga saab laps kohe kinnistu uueks omanikuks ja kinkijal pole enam mingit sõnaõigust. Laps võib oma äranägemise järgi alustada näiteks ümberehitustöid või ka maja maha müüa. Kinkelepingu sõlmimisega samal ajal võib küll lasta kinnistusraamatusse kanda märke, et kinkijal on õigus maja või osa sellest kasutada kuni surmani oma elukohana. Aga kui lapsega või tema perega suhted keeruliseks kisuvad, siis on üldjuhul just kinkija see, kes kannatab ja endale uut elukohta otsima hakkab.

Elus võib tulla ette olukordi, mida poleks kunagi osanud arvata. Näiteks võib kingisaaja muutuda hasartmängusõltlaseks, mistõttu tekib tal vajadus maja kiiresti...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!