17.11.2020 Teisipäev

Kindlustuspettused ja pettumused kindlustuses

Ikka tuleb ette olukordi, kus kindlustuslepingu puhul leitakse, et kellelegi on tehtud liiga.

Karl Haavasalu, vandeadvokaat, advokaadibüroo Barrister
Karl Haavasalu, vandeadvokaat, advokaadibüroo Barrister Foto: erakogu

Näiteks leiab kindlustusvõtja, et kindlustusandja on alusetult keeldunud kindlustushüvitise väljamaksmisest või on maksnud välja ebamõistlikult väikese hüvitise. Või arvab kindlustusandja, et temalt kas soovitakse saada või ta on maksnud põhjendamatult välja kindlustushüvitise. Nii-öelda krooniks kindlustuslepinguga seotud vaidluste puhul on olukord, kus leitakse, et toime on pandud kuritegu ehk täpsemalt öeldes kindlustuskelmus.

Muidugi on juhtusid, kus kindlustusandja keeldub kindlustushüvitise väljamaksmisest või vähendab väljamakstava hüvitise suurust, tunduvalt rohkem kui selliseid, kus kellelegi heidetakse ette kindlustuskelmuse toimepanemist.

Siinsel artiklil on kaks eesmärki. Esiteks põgusalt avada kindlustuspettuse õiguslikku olemust, teiseks peatuda ülevaatlikult sellel, mis ja miks sagedamini põhjustab kindlustusvõtjate pettumust...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!