22.03.2021 Esmaspäev

Kahe kuupäeva pinget saab leevendada

On üsna üldteada fakt, et raamatupidamise valdkonnas on igas kuus kaks tähtsat maamärki: 10. ja 20. kuupäev. Enne neid päevi muutub raamatupidaja töö pingelisemaks ja lisandub ka ärevust. Hea raamatupidaja ei saa aga teha head tööd, kui ta on läbi põlenud ja stressis.

Rainer Melts, koolitaja, Vaikuseminutid
Rainer Melts, koolitaja, Vaikuseminutid Foto: erakogu

Pausinupu asemel reaktiivne nupp

Paraku pole meile koolis õpetatud seda, kuidas juhtida edukalt oma tähelepanu, emotsioone ja mõtteid. Samuti pole meid õpetatud rahunema ja vajutama pausinupule enne reageerimist, et valida oma vastus mistahes olukorras. Mõni meist lihtsalt oskab seda paremini kui teine, ometigi annab neid oskuseid treenida ja seda vaid kümne minutiga päevas. Sellised oskused osutuvad eriti vajalikuks siis, kui meil on pidev pinge peal ja vaja hallata rohket andmemahtu.

Niisugustel pingelistel aegadel n-ö autopiloodil kulgedes võime näiteks avada arvuti, et saata üks e-kiri, kuid avastame alles minuteid hiljem, et tegeleme hoopis millegi muuga. Rääkimata...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes