13.12.2021 Esmaspäev

Juhised äriühingu jagunemiseks

Jätkame varem alustatud äriühingu jagunemise teemal.

Erik Salur, vandeadvokaat, advokaadibüroo NJORD
Erik Salur, vandeadvokaat, advokaadibüroo NJORD Foto: erakogu

Äriseadustikus sätestatud juhtudel kontrollib jagunemislepingut audiitor. Audiitor ei pea jagunemislepingut kontrollima, kui jagunev ühing eraldub ja omandava ühingu osad lähevad jagunevale ühingule või kui jagunemisel osalevate osaühingute kõik osanikud on nõus, et audiitor jagunemislepingut ei kontrolli. Seega saab iga jagunemisel osaleva osaühingu osanik nõuda jagunemislepingule audiitorkontrolli teostamist. Selline nõue tuleb esitada kümne päeva jooksul alates sellest, kui jagunemislepingut osalejatele tutvustati.

Audiitorkontroll

Audiitori määrab jagunemisel osaleva ühingu juhatus ning audiitor koostab jagunemislepingu kohta kirjaliku objektiivse ülevaate. Audiitori eesmärk on anda osanikele ülevaade, kas ja kuidas on osade asendussuhe kujunenud ning millist metoodikat on kasutatud selle määramisel, ning tuua välja, kas jagunemine võib kahjustada ühingu võlausaldajate...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!