22.12.2020 Teisipäev

Isikuandmete privaatsuse piirid

Oktoobrikuus tegi Riigikohus kaks kohtulahendit, mis esmapilgul omavahel justkui kokku ei sobi. Esimeses käsitles Riigikohus aktsionäri teabeõiguse teemat, teises aga ilmselt tavapärasemat küsimust selle kohta, kas ja kuidas tohib kortermaja seintele paigaldada majaelanike tegemisi salvestavad videokaamerad.

Kaisa Lumiste, advokaat, Mihkel Gaver, vandeadvokaat, advokaadibüroo GAVER
Kaisa Lumiste, advokaat, Mihkel Gaver, vandeadvokaat, advokaadibüroo GAVER Foto: erakogu

Kuigi lahendid on teemade poolest vägagi erinevad, puudutavad mõlemad küsimusi teabest ning selle saamise või kogumise võimalustest. Lahendite spetsiifikast olenemata võivad lahendis välja toodud põnevad seisukohad huvi pakkuda ka lugejale, kes ei ole aktsionär või korteriomanik ehk kes käsitletud teemadega igapäevaelus kokku ei puutu.

ÄRIÜHING EI VÕI AKTSIONÄRI EEST TEAVET VARJATA

Riigikohus tegi 19. oktoobril 2020 kohtulahendi tsiviilasjas nr 2-18-13213, mis puudutas aktsionäri õigust nõuda aktsiaseltsi kohta teavet. Kohtuotsuse kohaselt oli AS-i Farmi Piimatööstus (edaspidi Farmi või aktsiaselts) aktsionär esitanud aktsiaseltsi...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!