27.07.2020 Esmaspäev

Hirm, ärevus ja emotsionaalne toimetulek

Ajakirjast Meditsiiniuudised võis mõni aeg tagasi lugeda, et üha kiireneva ja pingelisema tööelu foonil on Eestis puuduva töövõime põhjustajana tõusnud esikohale psüühika- ja käitumishäired ehk nn F-koodiga diagnoosid. Vaimse tervise häiretest põhjustatud töövõime alanemise võipuudumise ekvivalendiks on rahalises vääringus 572 miljonit aastas ja see summa võib lähitulevikus kasvada.

Mari Järvelaid, psühhiaater, meditsiiniteaduste doktor
Mari Järvelaid, psühhiaater, meditsiiniteaduste doktor Foto: erakogu

Kui vaadata töötukassa andmeid, siis on puuduva töövõimega F-diagnoosiga naiste ja meeste osakaal enam-vähem võrdne ning kõige suurem number on kirjutatud 25- kuni 55-aastaste lahtrisse. Noored täiskasvanud pöörduvad psühhiaatri vastuvõtule aina tihemini, sagedasimaks põhjuseks ärevus-  ja/või meeleoluhäire.

Kelle leiba ma söön, selle laulu laulan

Iga inimene on unikaalne ja seda on ka iga psühhiaatri vastuvõtule tulnu. Kuid inimestes on alati olemas ühisosa. Selle võib taandada nimetajale “pärineme kõik ühest ja samast esiemast”....

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

TRK 2021 300x255 ee new2

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes