12.10.2020 Esmaspäev

Dividendide väljamaksmine mitteresidendist füüsilisele isikule

Sageli küsitakse, kas dividendide väljamaksmisel on ettevõtte tulumaksukohustusel erisusi, kui dividendi saajate hulgas on nii Eesti maksuresidendid kui ka mitteresidendid.

Aule Kindsigo, maksunõustaja, Kindsigo Konsultatsioonid
Aule Kindsigo, maksunõustaja, Kindsigo Konsultatsioonid Foto: erakogu

Tulumaksu arvestamisel pole vahet, kes on dividendi saaja

Tulumaksuseaduse § 50 lõike 1 kohaselt maksab residendist äriühing, sealhulgas täis- ja usaldusühing, tulumaksu dividendide või muude kasumieraldistena jaotatud kasumilt nende väljamaksmisel rahalises või mitterahalises vormis. Teisisõnu, ettevõtte tulumaksu arvestamisel ei ole vahet, kes on dividendi saaja – kas Eestis registreeritud juriidiline isik, välisriigi ettevõte või mis tahes riigi füüsiline isik.

Alates 2019. aastast tuleb väljamakstavatele dividendidele teatud juhtudel rakendada 14-protsendilist (14/86) ettevõtte tulumaksu soodusmaksumäära. Soodusmääraga maksustatakse dividendid, mille suurus on kolmandik eelmise kolme aasta väljamakstud ja maksustatud dividendide summast. Arvestus algab aastast...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!