03.01.2020 Reede

Arvelduste inventuuri läbiviimine kiirelt ja tõhusalt

Lisaks saldokinnitusele võib küsida ka kinnitust perioodi müügi või ostumahu kohta, kuna sellega võib avastada mõne kahe silma vahele jäänud arve.
Merlin Mällo, audiitor, Crowe DNW
Merlin Mällo, audiitor, Crowe DNW Foto: erakogu

Aasta lõpus peavad raamatupidajad tegema nii füüsilise substantsiga varade inventuurid kui ka läbi viima arvelduste inventuuri. Kuidas teha neid protseduure efektiivselt ehk saavutada maksimaalsed tulemused minimaalse ajakuluga? Siin mõned soovitused audiitoritelt, mida enne saldokinnituste saatmist arvesse võtta.

Inventeerija

Nõuete ja kohustiste inventuuri eesmärk on täpsustada jooksvat raamatupidamisarvestust ning saada informatsiooni selle täielikkuse ja õigsuse kohta. Ühtlasi aitab nõuete ja kohustiste inventeerimine hinnata nõuete laekumise tõenäosust.

Kõnealuse inventuuri läbiviimist teostab tavaliselt nõuete ja kohustistega tegelev raamatupidaja ning saldokinnituste saajaks peab samuti olema raamatupidaja või allkirjaõiguslik isik, mitte aga ostu- või müügimehed, sekretärid või...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!