03.12.2020 Neljapäev

12 tähelepanekut audiitoritelt aastaaruannete kohta

Audiitorite peamine ülesanne on kontrollida majandusaasta aruande vastavust rakendatavale aruandlusstandardile, milleks enamasti on Eesti finantsaruandluse standard (EFS). Korrektne teadmine ja õigel ajal planeeritud tegevused tagavad kindluse, et audiitorkontrollist kujuneb meeldiv koostöö ja et audiitorkontrolli käigus ei ilmne aruandluses olulisi puudusi.

Ellen Tohvri, vandeaudiitor, ja Robert Pirk, vandeaudiitor, E-Audit.
Ellen Tohvri, vandeaudiitor, ja Robert Pirk, vandeaudiitor, E-Audit. Foto: erakogu

Plaanimata ümber kirjutada Eesti finantsaruandluse standardi nõudeid, toome siinkohal välja 12 olulist aspekti, mis kipuvad finantsarvestuses tihtipeale tähelepanu alt välja jääma.

I.            Kas ikka on lühiajaline nõue või on pikaajaline nõue?

Aastaaruande auditeerimisel lähenevad audiitorid ostjate nõuetele märksa konservatiivsemalt, kui seda teevad ettevõtte juhid. Kui nõuded ostjate vastu on kajastatud käibevarana, siis oma sisult peavad need olema aasta jooksul laekuvad. Kui laekumine 12 kuu jooksul on ebatõenäoline, kajastatakse nõue pikaajalisena.

Nõuete...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!