TRK 1140x140 ee gif
18.09.2014 Neljapäev

Leedu president ei toeta konkurentsiseaduse trahvivähendusparandusi

Dalia Grybauskaite, Leedu president
Dalia Grybauskaite, Leedu president Reuters

Leedu president Dalia Grybauskaite pani veto konkurentsiseaduse parandustele, mille eesmärk on vähendada suurfirmade trahve, ning väitis, et parandused tulevad kasuks Vene naftafirmale Lukoil, mis aitab Kremlil rahastada sõjalist agresiooni Euroopas.

President ütles, et ei ole firmade trahvi vähendamise vastu, vaid nende algatamise ajendi vastu. "Praegu käib kohtuvaidlus Lukoiliga ja öelgem ausalt, et need parandused teenivad Lukoili huve," rõhutas president.

Lukoili raha kasutatakse Kremli sõjalise agressiooni finantseerimiseks. Kas nende seaduseparanduste algatajad on valmis rahastama tanke, mis tulevad meie piirile või juba on seal?" küsis Grybauskaite.

Leedu peab tema sõnul seisma ausa konkurentsi eest. Osa seimi liikmeid näib olevat unustanud selle, mis on kasulik Leedule ja selle tulevikule, ja nad toetavad suure Vene firma huve, mis sisuliselt tähendab tegutsemist Leedu riikliku julgeoleku vastu.

Konurentsiseaduse parandused soovitavad langetada firmadele tehtavad trahvid kuni 150 000 litini. Praegune seadus lubab konkurentsireegleid rikkunud firmasid trahvida kuni 10 protsendiga nende aastakäibest.

Seimi täiskogu jätkab selle arutamist 18. septembril.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes