22.11.2010 Esmaspäev

Euroopa on nõus Iirimaad abistama

Euroopa Liidu ja euroala rahandusministrid nõustusid õhtusel nõupidamisel põhimõtteliselt kasutama 750 miljardi euro suurust fondi pärast seda, kui Iiri valitsus oli leppinud kokku ametliku abipalve koostamiseks.

Diplomaadi sõnul leppisid euroala välised riigid Suurbritannia ja Rootsi panustama eraldi otseabisse, ehkki üheltki osapoolelt ei laekunud ühtegi konkreetset summat. Iiri valitsus koostas oma nõudmised võitluses laenu garantiitingimuste üle.

Tööstusriikide ühenduse G7 ministrid - lisaks Suurbritanniale, Prantsusmaale, Saksamaale ja Itaaliale veel ka Ühendriigid, Jaapan ja Kanada - pidasid kõnelusi abipaketi teemal ja nimetasid vajalikuks vältida kaost Iirimaa võlast räsitud pangandussüsteemis, mis võiks kergesti mõjutada üleilmset finantssüsteemi.

Abipaketi üksikasjad ja tingimused tulevad veel arutlusele Euroopa Liidu, Rahvusvahelise Valuutafondi ja Euroopa Keskpanga nõupidamisel ja koostöös Iiri valitsusega, lisas allikas Iirimaa pealinnas Dublinis, kus kümned rahvusvahelised eksperdid alustasid neljandat järjestikust ööd kõnelusi.

BNS