18.12.2014 Neljapäev

E-residendi taotluse on esitanud 225 inimest

Eesti e-residendi taotluse on esitanud juba 225 inimest, taotlusi on tulnud kokku 33 riigist.

E-residendi taotluse on esitanud 225 inimest
E-residendi taotluse on esitanud 225 inimest Foto: PM

E-residendi taotluse on esitanud 225 inimest, kõige enam ehk üle 80 taotluse on tulnud Soome kodanikelt, ütles politsei- ja piirivalveameti identiteedi ja staatuse büroo juht Margit Ratnik BNS-ile.

„Kaugematest riikidest on esindatud näiteks Singapur, Uus-Meremaa, Jaapan. Kokku on taotlejaid 33 riigist. Väljastatud on 22 e-residendi digi-ID-d,“ lisas Ratnik.

Ratniku sõnul on e-residendi digi-ID-de taotluste vastuvõtmine ja dokumentide väljastamine käivitunud ootuspäraselt. „Esimesel nädalal oli taotluste arv veerandsaja juures, ent teisel ja kolmandal nädalal tuli juba sadakond taotlust. Üllatus ei ole ka see, et kõige rohkem taotlusi on tulnud just naaberriigist Soomest,“ ütles Ratnik.

„E-residendi digi-ID saamiseks peab praegu kahel korral külastama teenindust Eestis, ent järgmise sammuna oleme alustamas ettevalmistusi selleks, et taotlusi saaks vastu võtta ja dokumente väljastada ka Eesti välisesindustes,“ sõnas Ratnik.  

Detsembri alguses jõustunud isikuttõendavate dokumentide seaduse muudatus lubab väljastada digitaalseid isikutunnistusi ka e-residentidele ehk välismaalastele, kes pole Eestis registreeritud alaliste elanike või kodanikena. Digitaalne isikutunnistus (ehk Digi-ID) annab e-residentidele ligipääsu Eesti e-teenustele ning õiguse allkirjastada dokumente digitaalselt, kuid ei ole füüsiline isikuttõendav dokument ja ei anna õigust Eestisse reisimiseks või siin elamiseks.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes