07.01.2021 Neljapäev

Valitsus kinnitas EL-i raamatupidamisdirektiivi täiendava ülevõtmise

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks audiitortegevuse ja raamatupidamise seaduste muudatuse eelnõu, mille peamine eesmärk on viia seadus kooskõlla Euroopa Liidu (EL) raamatupidamisdirektiiviga, kuna Euroopa Komisjon on leidnud, et Eesti ei ole osa direktiivi artikleid nõuetekohaselt üle võtnud. 

Eelnõu kohaselt muudetakse ka nõudeid informatsioonile, mida peab üle 500 töötajaga avaliku huvi üksusest suurettevõtja kajastama oma tegevusaruandes.
Eelnõu kohaselt muudetakse ka nõudeid informatsioonile, mida peab üle 500 töötajaga avaliku huvi üksusest suurettevõtja kajastama oma tegevusaruandes. Foto: pixabay

Muudatuste jõustumise järel peab audiitor auditiaruandes kinnitama, kas ettevõtte tegevusaruanne on kooskõlas raamatupidamise aruande ja seaduse nõuetega. Praegu peab audiitor andma arvamuse vaid raamatupidamise aastaaruande kohta. Muudatuse eesmärk on suurendada investorite usaldust aruannetes esitatud info vastu, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo. 

Eelnõu kohaselt muudetakse ka nõudeid informatsioonile, mida peab üle 500 töötajaga avaliku huvi üksusest suurettevõtja kajastama oma tegevusaruandes. Lisandub nõue, et suurettevõtja peab esitama informatsiooni ulatuses, mis on vajalik arengust, tulemustest, seisundist ja tegevuse mõjust ülevaate saamiseks.

Samuti näeb eelnõu ette, et välja peab tooma info keskkonna- ja sotsiaalsete mõjude, inimressursi juhtimise, inimõiguse järgimise ning korruptsioonivastase võitluse kohta. Lisatud on ka nõue, et riskijuhtimise kirjeldamise raames tuleb välja tuua ärisuhteid, pakutavaid või müüdavaid kaupu ning osutatavaid teenuseid, mille olemusest või ulatusest tulenevalt on tõenäoline, et nende tegevustega kaasneb negatiivne keskkonna- või sotsiaalne mõju.

Muudatused on planeeritud jõustuma tänavu 1. märtsil.

TRK 2021 300x255 ee new2

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes