15.04.2021 Neljapäev

Tervise infosüsteem sai õiguse koostada vaktsineerimistõendit

Valitsus kiitis heaks infosüsteemi põhimääruse muudatused, mis võimaldavad infosüsteemil (TIS) hakata koostama vaktsineerimise vastavustõendit.

Vaktsineerimise vastavustõendi vormistamise peab algatama inimene ise TIS-i veebikeskkonnas digilugu.ee.
Vaktsineerimise vastavustõendi vormistamise peab algatama inimene ise TIS-i veebikeskkonnas digilugu.ee. Foto: pixabay

Valitsus kiitis täna heaks sotsiaalministeeriumi esitatud ettepaneku muuta  tervise infosüsteemi põhimäärust, edastas valitsuse pressiesindaja. 

Määrust muudetakse viisil, mis võimaldab tervise infosüsteemil (TIS) hakata koostama vastavustõendit COVID-19 viiruse vastu vaktsineerimise kohta. Vaktsineerimise vastavustõendi vormistamise peab algatama inimene ise TIS-i veebikeskkonnas digilugu.ee . Vastavustõendile lisatakse QR kood, mille alusel on võimalik kontrollida esitatud andmete tõesust ja ajakohasust. Kinnitatud andmeid on võimalik inimesel alla laadida ja esitada kolmandale osapoolele, näiteks piiriületusel QR koodi abil. Digiloos vastavustõendi tellimine on tasuta.

Vastavustõend järgib Euroopa Liidu rohelise digitõendi ettepaneku andmekoosseisu, et tagada tulevikus rahvusvaheline ühilduvus. Muudatus on otseselt seotud ka Euroopa Komisjoni rohelise digitõendi ettepanekuga.

Määruse rakendamise kulu on hinnanguliselt 210 000 eurot ning on seotud TIS-i kesksüsteemi arendustöödega, mis kaetakse lisaeelarvest. Määrus jõustub üldises korras.