14.05.2019 Teisipäev

Sotsiaalkomisjon saatis salatubaka levikut takistava seaduse eelnõu esimesele lugemisele

Süsteemi eesmärk on anda tõhus vahend tubakatoodete ebaseadusliku kaubanduse vastu võitlemiseks. Näiteks võetakse tuvastamise- ja jälgimissüsteemi ühe osana tubakatoodete müügipakendil kasutusele tubakatoote autentsuse kontrollimist lihtsustav turvaelement.

Sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder märkis, et eelnõu on üksnes niinimetatud tavaliste sigarettide ja tavaliste tubakatoodete kohta. „Teisi tubakatooteid, sealhulgas näiteks kuumutatavaid tooteid see ei puuduta. Me loodame väga, et Sotsiaalministeerium jõuab lähemal ajal meile esitada ka teisi tubakatooteid puudutava seadusemuudatuse, et Riigikogu saaks kaht eelnõu samal ajal menetleda,“ ütles Mölder.

Menetlemisega on Mölderi sõnul kiire, kuna eelnõuga võetakse üle ELi tubakadirektiivi kaks artiklit ja selle tähtaeg on tegelikult juba 20. mail. „Selge, et nii kiiresti me ei jõua antud eelnõud vastu võtta. Eeldan, et Euroopa Komisjon suhtub sellesse mõistvalt ning ei hakka koheselt sanktsioone rakendama. Samas pean ma oluliseks, et nii e-sigarettide kui ka kuumutatud tubakatoodete valdkond saaks ruttu reguleeritud ja kahe eelnõu menetlemine toimuks võimalikult paralleelselt,“ rääkis Mölder

„Loodame, et see eelnõu aitab täita olulist eesmärki – vähendada salatubaka levikut,“ ütles sotsiaalkomisjoni liige Jüri Jaanson. „Eelnõu vastuvõtmisega on ühelt poolt tõesti kiire ja teisalt aitab selle vastuvõtmine kaasa rahva tervise parandamisele.”

Sarnase sisuga eelnõu kiideti heaks valitsuse 6. detsembri 2018 istungil. Eelnõu teine lugemine Riigikogus aga katkestati tervise- ja tööministri soovil.

Valitsuse algatatud tubakaseaduse ning alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse muutmise seaduse eelnõu (9 SE) on esimesel lugemisel 29. mail.
TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes