03.05.2021 Esmaspäev

Rahanduskomisjon saatis finantsjärelevalve eelnõu esimesele lugemisele

Riigikogu rahanduskomisjon saatis esimesele lugemisele eelnõu, millega laiendatakse riikliku finantsjärelevalvega seonduva teabe avaldamise aluseid ning luuakse finantsinspektsiooni (FI) seaduses õiguslik alus hoiatusteadete avaldamiseks.

Rahanduskomisjon otsustas saata finantsinspektsiooni seaduse täiendamise seaduse eelnõu täiskogu istungile 11. mail.
Rahanduskomisjon otsustas saata finantsinspektsiooni seaduse täiendamise seaduse eelnõu täiskogu istungile 11. mail. Foto: Erik Penar

Eelnõu võimaldab finantsinspektsioonil avaldada hoiatusteateid nõuetele mittevastavatest tegevustest finantsjärelevalve valdkonnas,

ütles rahanduskomisjoni esimees Erki Savisaar pressiteates.

Ta selgitas, et teavitused võimaldavad varakult anda Eesti avalikkusele teavet finantssektoriga seonduvatest riskidest ja teavitada tarbijaid põhjendatud ohtudest finantsjärelevalve valdkonnas. 

"Arvestades üha kasvavat finantsteenuste turgu ja uut sorti teenuste turule tulekut, kasvab üha enam tõenäosus, et avalikkuse jaoks ˮreklaamitakseˮ välja selliseid finantsteenuseid või -tooteid, mille osutamiseks või pakkumiseks võib olla vajalik FI tegevusluba, kuid vastavat teenust või toodet pakkuval isikul seda ei ole," ütles rahanduskomisjoni aseesimees Aivar Kokk.

Ta märkis, et sellisel juhul on äärmiselt oluline, et FI-l oleks võimalus avalikkust sellest kohe ka teavitada või hoiatada.  

Rahanduskomisjon otsustas saata finantsinspektsiooni seaduse täiendamise seaduse eelnõu täiskogu istungile 11. mail ettepanekuga esimene lugemine lõpetada.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes