26.08.2021 Neljapäev

Valitsus muutis spordisündmuste erandi tegemiseks COVID karantiini korraldust

Valitsus kiitis heaks COVID diagnoosiga või koroonaviirusesse nakatanu ja nende lähikontaktse karantiini korralduse, et lähiajal saaksid toimuda võrkpalli meeste Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri alagrupi turniir, FIBA korvpalli meistrite liiga kvalifikatsiooniturniir ja Eesti jalgpallikoondiste rahvusvahelised mängud.

. Võistlustele ei saa tulla ükski delegatsiooni- ega korraldusmeeskonna liige, kes ei ole enne tõendanud oma nakkusohutust.
. Võistlustele ei saa tulla ükski delegatsiooni- ega korraldusmeeskonna liige, kes ei ole enne tõendanud oma nakkusohutust. Foto: pexels

Möödunud nädalal toetas valitsus võrkpalli ja jalgpalli turniiride korraldamist ning täna laiendati spordisündmuste erandit ka FIBA korvpalli meistrite liiga kvalifikatsiooniturniiri korraldamisele.

FIBA Basketball Champions League - Euroopa eri maade meistervõistkondade kvalifikatsiooniturniiri korraldamine annab paljudele Eesti rahvuskoondise mängijatele võimaluse valmistuda 2022. aasta Euroopa meistrivõistlusteks. Treeningud ja võistlusmängud toimuvad Tallinnas 11.-18. septembril.

Spordisündmuste erand võimaldab positiivse testitulemuse saanud isiku teistel delegatsiooniliikmetel, kes ei ole vaktsineeritud või COVID-19 haigust põdenud, pärast täiendavat testimist ja negatiivset testitulemust jätkata treeningutel osalemist ja võistlemist. Võistlustele ei saa tulla ükski delegatsiooni- ega korraldusmeeskonna liige, kes ei ole enne tõendanud oma nakkusohutust negatiivse PCR testivastusega.

Turniiri korraldamiseks kehtestatud ohutusnõuded ja delegatsioonide liikumised on väga detailselt planeeritud ning hiljem tuvastatavad.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo avaldab korralduse ja seletuskirja kodulehel kriis.ee.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!