05.08.2020 Kolmapäev

Terviseamet: järgmised kaks nädalat on kriitiline aeg, testimises on muudatusi

Järgmised kaks nädalat on terviseameti teatel kriitiline aeg, mille jooksul on võimalik tekkinud koroonapuhangud kontrolli alla saada, amet on suurendanud ka testimisvõimet.

Seoses viiruse leviku kasvuga on terviseamet sel nädalal taas erameditsiini partnerite abil tõstnud testimise võimekust, edastas amet.
Seoses viiruse leviku kasvuga on terviseamet sel nädalal taas erameditsiini partnerite abil tõstnud testimise võimekust, edastas amet. Foto: pexels

Seoses viiruse leviku kasvuga on terviseamet sel nädalal taas erameditsiini partnerite abil tõstnud testimise võimekust, edastas amet. Seetõttu toimuvad saatekirjaga testitavatele Tartus, Narvas ja Pärnus testimiskohtades muudatused. Uued asukohad võimaldavad privaatsemalt rohkematel inimestel koroonaviiruse SARS-CoV-2 ninaneelu proove anda.

Alates 6. augustist liigub Narvas proovivõtmine SYNLABi labori ruumidest ära, aadressile Joala 20, kus hakkavad proove võtma Corrigo proovivõtjad.

Pärnus saab alates 7. augustist saatekirjaga ninaneelu proovi anda SYNLABi siseruumide asemel Qvalitas Arstikeskuse abil Naisteranna parklas, asukoht Rannapark P1 parkla.

Tartus on veel kuni 10. augustini testimine Ihaste 7 aadressil, järgmisel nädalal saab olema Qvalitase meditsiinipersonaliga mehitatud testimistelk Kalda tee 5 parklas.

Tartus ja Pärnus saab testi anda nüüd nii autost kui jala saabudes.

Kõiki, kes soovivad testida Tartus, Narvas või Pärnus teavitab uuest kohast SYNLAB-i ja Medicumi poolt sisse seatud koroonatestimise kõnekeskus.

Järgmised kaks nädalat on terviseameti teatel Eestis kriitiline aeg, mille jooksul on võimalik need puhangud kontrolli alla saada, juhul kui kõik käituvad vastutustundlikult.

Kõige efektiivsem meede nakkuse vältimiseks on distantsi hoidmine. Rahvarohketes kohtades ja eriti siseruumides, kus ei ole võimalik teiste inimestega distantsi hoida on soovitav kanda ka maski. Kinniseid rahvarohkeid kohti võiks võimalusel vältida. Haigena tuleb püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega. Mistahes haigussümptomitega tuleks kahtlustada koroonat ja võta ühendust oma perearstiga. Perearstidele on antud juhised kõik COVID-19 kahtlased saata testimisele.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference