30.08.2018 Neljapäev

Riigikontroll riigieelarve seaduste täitmisel olulisi vigu ei leidnud

Riigikontrolli hinnangul on Eesti riigi 2017. aasta raamatupidamise aastaaruanne olulises osas õige ning kajastab kõigis olulistes osades õiglaselt riigi finantsseisundit ning lõppenud aruandeperioodi majandustulemust ja rahavoogusid.

Riigi 2017. aasta eelarve täitmise aruanne, mis näitab eelarvetulusid 9,16 miljardit, kulusid 8,84 miljardit, investeeringuid 414,8 miljonit ja finantseerimistehinguid 159,7 miljonit eurot, annab riigikontrolli hinnangul usaldusväärset teavet riigi kogutud tulude, tehtud kulude, investeeringute ja finantseerimistehingute kohta, teatas riigikontroll.

Samuti on riigi majandustehingud olulises osas sooritatud kooskõlas riigieelarve seadusega, 2017. aasta riigieelarve seadusega ning 2017. aasta riigieelarve seaduse muutmise seadusega. See tähendab, et riigieelarve seaduste täitmises riigikontroll olulisi vigu ei leidnud.

Riigikontroll auditeeris tänavu eraldi ka finantsaruandlust toetavate infosüsteemide toimimine ja usaldusväärsust. Finantsarvestuse seisukohast oluliste infosüsteemide toimimisel ei tuvastatud puudujääke, mis võiksid oluliselt mõjutada nendel süsteemidel põhinevate finantsandmete kvaliteeti.

Riigi 2017. aasta tulud olid 2017. aasta riigieelarve täitmise aruande kohaselt 9,16 miljardit eurot. Riigi tehtud kulud olid 8,84 miljardit eurot, investeeringuid tehti 414,8 miljoni euro eest. 2017. aastal ületasid kulud ja investeeringud tulusid 100,3 miljoni euro võrra.

Riigi konsolideeritud raamatupidamise aastaaruande andmetel on 2017. aasta 31. detsembri seisuga riigi varade rahaline maht kokku 17,3 miljardit eurot ning enamiku varadest moodustab põhivara. Võrreldes eelmise perioodiga on varade rahaline maht kasvanud 788,7 miljoni euro võrra.

2017. aasta 31. detsembri seisuga on riigil kohustisi kokku 7,9 miljardit eurot ning need on eelmise perioodiga võrreldes suurenenud 484,8 miljoni euro võrra. Kohustistest suurema osa moodustavad pikaajalised kohustised summas 4,84 miljardit eurot. Riigil on laenukohustisi 2,9 miljardi euro ulatuses ning need on varasema perioodiga võrreldes jäänud samale tasemele. Riigi pensionikohustised on ligikaudu 2,4 miljardi euro suurused.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!