23.07.2021 Reede

Politsei otsib sotsiaalmeedia kelmuse tõttu kannata saanud inimesi

Politsei otsib võimaliku sotsiaalmeedia kelmuse tõttu kahju saanud inimesi, kes pahaaimamatult kandsid raha Reigo Olen nime kasutanud inimese kontole.

Politsei otsib Facebookis petta saanud inimesi.
Politsei otsib Facebookis petta saanud inimesi. Foto: pixabay

Kolmapäeval levis Facebookis postitus, kus koguti annetusi raske haigusega võitleva noormehe operatsiooni tarbeks, teatas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja täna.

Esialgse postituse tegi noormehe pereliige, 21-aastane naine. Postituse sisu kasutas ära seni tuvastamata inimene, kes kopeeris naise kontol olnud teksti enda Facebooki profiilile ja asendas naisterahva nime ja pangakonto enda andmetega. Seni tuvastamata inimene tegutses Facebookis nime Reigo Olen all. See konto on praeguseks kustutatud.

Politsei palub kõigil, kes tegid annetuse, tuginedes Facebooki kasutaja Reigo Olen üleskutsele pöörduda esimesel võimalusel oma piirkonna politseijaoskonda või esitada süüteoteate avaldus veebilehel www.politsei.ee.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!