22.10.2018 Esmaspäev

Notarid annavad avatud uste päeval tasuta nõu

24. oktoobril kell 14-17 toimub juba kolmandat aastat järjest notaribüroode avatud uste päev, mille raames on inimestel üle Eesti võimalik külastada notarit ning saada tasuta nõuandeid notari tööd puudutavates valdkondades.

Tänavu keskendutakse eeskätt abieluvaraküsimustele, kuid vastuseta ei jää kindlasti ka küsimused kinnisvaratehingute, pärimise või näiteks volikirjade kohta.

„Abieluvaraküsimused on aegumatud ning kuna meie perekonnaseadus võimaldab inimestel valida abiellumisel kolme varasuhte vahel, on vajalik, et inimesed oskaksid nendel ka vahet teha,“ ütles Notarite Koja esimees Merle Saar-Johanson. „Veelgi enam – abieluvarasuhted ei puuduta ainult abiellunuid, vaid mõjutavad tulevikus läbi pärimise ka lähedasi ning lepingute sõlmimisel teisi inimesi. Teatud juhtudel on ju tehinguteks vajalik teise abikaasa nõusolek ning selle puudumisel on leping õigustühine,“ lisas Saar-Johanson.

Ta rõhutas, et tegelikult on notaribürood avatud ka kõigil teistel tööpäevadel ning notariaalse tehinguga seotud nõustamine on alati tasuta. „Küll aga on avatud uste päev hea võimalus notari külastamiseks nendel inimestel, kes alles kaaluvad tehingu tegemist või vajavad abi erinevate variantide kaalumisel – näiteks kuidas vormistada testamenti või millist varasuhet abielludes eelistada,“ ütles Saar-Johanson.

Notarite Koja esimehe sõnul on avatud uste päevad olnud väga populaarsed ning mullu käis notaritelt nõu küsimas ligi 700 inimest üle Eesti. 2017. aastal tegid 91 Eestis tegutsevat notarit kokku 315 704 tehingut ja toimingut, millest ligi veerand oli seotud kinnisvaraga. Abielusid sõlmiti notarite juures ligi 500 ning lepinguid abieluvaraga tehti üle 1600.

Avatud uste päev toimub 24. oktoobril kella 14-17 ja seda kõigis notaribüroodes üle Eesti. Omale lähima notaribüroo leiad veebiaadressilt www.notar.ee/kontaktid.
TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes