Korteriuhistu 930x140 ee gif

 

03.10.2018 Kolmapäev

MTÜ Korruptsioonivaba Eesti käivitas Ausa Ettevõtluse Võrgustiku

Vabaühendus Korruptsioonivaba Eesti käivitas ausa ja eetilise ärikeskkonna edendamiseks Ausa Ettevõtluse Võrgustiku.

"Näeme selget vahet praeguse ning kümne aasta taguse aja vahel, kui alles erasektori suunal korruptsioonivastast tööd alustasime," selgitas MTÜ Korruptsioonivaba Eesti juhatuse esimees Erkka Jaakkola pressiteate vahendusel.

Ausa Ettevõtluse Võrgustiku eesmärk on ettevõtete juhtidele ja spetsialistidele pakkuda turvalist ja usalduslikku keskkonda, kus avatult probleemide üle arutada.

"Kui varem pidime selgitama, mis on ärikorruptsioon ja miks seda ennetada on vaja, siis nüüd oleme liikunud tasandile, kus ettevõtted tahavad juba teha põhjapanevaid muutusi. Seetõttu leidsime Korruptsioonivabas Eestis, et on õige aeg luua ettevõtete võrgustik, mille kaudu saaksid liikmed regulaarsetel kohtumistel parimaid praktikaid jagada," lisas ta.  

2. septembril ettevõtlusnädala raames peetud avaüritusel tutvustati nii initsiatiivi eesmärke kui ka põhimõtteid ja sõna võtsid ühingu partnerid keskkriminaalpolitseist ja erasektorist.  

Võrgustikuga liitunutel on ligipääs rahvusvahelise korruptsioonivastase organisatsiooni Transparency Internationali materjalidele ja ekspertidele, kelle ametlik esindaja Eestis ongi vabaühendus Korruptsioonivaba Eesti.

"Potentsiaalsed uued liikmed läbivad Korruptsioonivaba Eesti hoolsuskohustusprotsessi ning saavad meiega ka üks-ühele kokku, et arutada, kus ettevõte hetkel oma tegevuses paikneb ning mida Ausa Ettevõtluse Võrgustikuga liitumine nii võrgustikule endale kui ka ettevõttele pakkuda saab," selgitas Jaakkola.

Novembrist pakub võrgustik võimalust ka väikesele ettevõtete grupile osaleda väärkäitumisest teavitamise mehhanismide rakendamise töötubade sarjas, mis on omamoodi proovisõit võrgustikuga liitumiseks.  

"Ettevõtete varasemad vead ei tohi Korruptsioonivaba Eesti arvates nende liitumist segada, kui firmal on tõsine soov muutuda ning korruptsiooni ennetada," julgustas Jaakkola.  

Avaüritusel said sõna ka Mati Ombler keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroost, kes andis ülevaate korruptsiooni statistikast ja mõjust erasektorile, ning AS Eesti Raudtee riskijuhtimise ja siseauditi osakonna juhataja Taavi Saat. Korruptsioonivaba Eesti on AS Eesti Raudteega teinud koostööd aastast 2015, et aidata ettevõttel välja töötada korruptsiooniennetusmehhanismid, ja septembrist on ettevõte ka Ausa Ettevõtluse Võrgustiku liige.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes