27.04.2018 Reede

LKF: kindlustused ei eelista koostööd maksupetturitega

Liikluskindlustuse Fondi (LKF) hinnangul ei eelista liikluskindlustusseltsid koostööd ümbrikupalka maksvate autoremondifirmadega, vastupidiselt Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Liidu (AMTEL) öeldule.

Liikluskindlustuse fondi juhi Mart Jesse sõnul annab liikluskindlustuse seadus kliendile valikuõiguse, kellelt ta autoremondi tellib. "Seadus ei anna kindlustusseltsidele õigust maksuameti kombel hinnata, kes autoremondifirmadest maksab makse ausalt ja kes mitte," ütles Jesse pressiteate vahendusel.

Jesse lisas, et eelmine liikluskindlustuse seadus andis kindlustusandjatele õiguse valida remondikoda ja pani seltsidele kohustuse tagada remondi kvaliteeti. "See lahendus ei meeldinud paljudele remondiettevõtetele, sest nende hinnangul piiras see ebamõistlikult kliendi valikuõigust. Uus seadus annab remondikoja valikuõiguse kliendile, aga see jällegi AMTEL-ile ei sobi, sest on ilmnenud uued probleemid," ütles Jesse.

Jesse märkis, et liikluskindlustusseltside kohustus on järgida seadust ja hüvitada kahju. "Kui kindlustusseltsidele soovitakse panna kohustus hinnata, milline ettevõte maksab makse ausalt ja milline mitte, eeldab see mõnevõrra laiemat seadusandluse muutmist ja kindlustusandjate rolli ümberkujundamist ühiskonnas. Kui kindlustusseltsidele pannakse kohustus täita maksuameti funktsiooni, peab sellele eelnema avalik debatt, mis kulmineeruks seadusandluse muudatustega," sõnas Jesse.

"AMTEL-i seisukoht, nagu töötaks kogu kindlustussektor vastuolus seaduste ja tavadega, on ülekohtune. Kui neil on teavet, et mõni remondiettevõte või kindlustusandja rikub seadust, on vaja koheselt pöörduda maksuameti või finantsinspektsiooni poole, mitte hakata ajakirjanduses kogu kindlustussektorit laimama," lisas Jesse.

LKF on liikluskindlustuse garantiifond, Eesti rohelise kaardi büroo, liikluskindlustuse registri pidaja ja liikluskindlustuse lepinguta sõidukite sundkindlustaja. LKF hüvitab registreerimata, sundkindlustusega ja tuvastamata jäänud sõidukiga tekitatud kahju. Samuti korraldab LKF liikluskindlustuse vaidluste lahendamist liikluskindlustuse lepitusorgani kaudu.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!