Korteriuhistu 930x140 ee gif

 

06.11.2015 Reede

Kiiruskaamerad on fikseerinud kümne kuuga üle 91 500 rikkumise

Viimaste aastate kogemus näitab, et sügiskuudel hakkab kiiruseületamiste arv langema
Viimaste aastate kogemus näitab, et sügiskuudel hakkab kiiruseületamiste arv langema PM

Politsei- ja piirivalveameti liiklusmenetlusteenistus on viimase kahe kuu jooksul saatnud kiiruskaamerate andmete alusel välja 18 573 trahviteadet, kokku on selle aasta kümne kuuga saadetud üle 91 500 trahviteate.

Selle aasta kümne kuuga on politsei saatnud 91 573  trahviteadet kiiruskaamerate tuvastatud rikkumiste kohta, ütles BNS-ile politsei- ja piirivalveameti (PPA) pressiesindaja Tuuli Härson. Septembris määras PPA kaamerate toel 10 816 ja oktoobris 7757 hoiatustrahvi.

PPA liiklusmenetlustalituse juhi Toomas Kaarepere sõnul näitab viimaste aastate kogemus, et sügiskuudel hakkab kiiruseületamiste arv langema ning see on eelkõige seotud ilmastikutingimuste muutumisega.

"Politsei tuletab meelde, et juht peab liiklemisel valima ohutu sõidukiiruse, mis vastab teeoludele, juhi sõidukogemusele  ja nähtavusele. Sõidukiirus mõjutab nii õnnetusse sattumise tõenäosust kui ka selle tagajärgede raskust. Maanteekiirusest väiksema lubatud kiirusega teelõikudel teenivad piirangud eelkõige jalakäijaohutuse eesmärki, mistõttu tuleb nendes kohtades olla eriliselt tähelepanelik jalgsi liikujate suhtes," sõnas Kaarepere.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes