01.11.2018 Neljapäev

Keskvalitsus vähenes sama palju, kui töötab ministeeriumites inimesi

Valitsus sai 1. novembri kabinetiistungil ülevaate keskvalitsuse töötajate arvu muutuste ning riigipalgaliste töökohtade maakondadesse viimise kohta.

„Kolme aastaga on keskvalitsuse sektori töötajate arv vähenenud ligi 2450 võrra. Seda on sama palju, kui töötab inimesi ministeeriumites kokku ehk 2544 töötajat,“ ütles riigihalduse minister Janek Mäggi.

Valitsus on võtnud eesmärgiks hoida valitsussektori töötajate arvu proportsioonis tööealise elanikkonnaga ehk alla 12% tööealistest vanuses 15-74 aastat. „Jätkame suunda, et vähendada riigipalgaliste töötajate arvu ka edaspidi. Kahtlemata on see väljakutse, sest kodanike ootused riigile on rohkem teenuseid vähema arvu riigitöötajatega. Samas töötajate arvnäitajasse kinnijäämise asemel tuleb keskenduda riigi ülesannete ja teenuste ülevaatamisele ning jätkuvalt efektiivsemalt riigitööd korraldada. Läbi selle saame ka töötajate arvu vähendada,“ lisas Mäggi.
 
Riigipalgalisi töökohti on pealinnast välja viidud augusti lõpu seisuga 581, millele lisanduvad kaitseväe töökohad. Valitsuses kinnitatud eesmärk on viia pealinnast maakondadesse üle 1000 riigipalgalise töökoha 2019. aastaks.

„Eesmärk on luua võimalus, et igas Eesti maakonnas saaks töötada riigi töökohal kui töö iseloom seda võimaldab,“ sõnas Mäggi. „Töökohtade väljaviimisega  on toimunud mõtteviisi muutus. Riik kui tööandja on viimastel aastatel avanud tööturu kogu Eestile senise Tallinna asemel ehk riigiasutused otsivad töötajaid nüüd üle Eesti kui töö iseloom seda võimaldab. Paljud asutused käituvad juba täna nii, näiteks Keskkonnaamet ning Maksu- ja Tolliamet.“

Asutused on töökohtade väljaviimisel maakonnakeskustesse erinevates etappides ja maakondade järgi on juba välja viidud riigipalgaliste töökohtade seis erinev. Arvuliselt on enim töökohti viidud Tartumaale (169), Ida-Virumaale (96), Pärnumaale (78) ja Lääne-Virumaale (75).

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes