12.12.2022 Esmaspäev

Elektrilevi: Eestis on elektrita ligi 10 000 klienti

Öösel tõusnud torm tõi elektririketele katkestusi juurde, hetkel on saartel elektrita ligi 6000 ja mandril ligi 3000 Elektrilevi klienti.

Elektrilevi tegeleb lisameeskondade komplekteerimisega.
Elektrilevi tegeleb lisameeskondade komplekteerimisega. Foto: pixabay

Elektrilevi teatel on komplekteeritud lisabrigaadid, kes lähevad mandrilt Saaremaale appi. Nüüd hakkab seal kokku toimetama 18 brigaadi öösel ja päeval. Elektrilevi tegeleb lisameeskondade komplekteerimisega. Rikete otsimisele tuli appi ka üks merepääste brigaad ning lisaks kaks droonilendurit.

„Kuna väljas on tugevad tormituuled ja lumetuisk, siis on rikete likvideerimine ohutuse seisukohast väga keeruline. Oleme appi võtnud ka vabatahtlikke, kes aitavad koos meie rikkebrigaadidega rikkekohti otsida ja elektriliine puhastada. Kuna töö on ülimalt ohtlik, siis tohib seda teha ainult koos meie vastavate elektrikutega. Juhtimiskeskus ja rikkebrigaadid on suurendatud koosseisuga tööl ja loodame Saaremaal taastada elektriühenduse kõikidel klientidel 48 tunni jooksul,“ ütles Elektrilevi juhatuse esimees Mihkel Härm.

Nädalavahetusel maha sadanud jäitevihm ja suur lumekogus muutsid oksad raskeks ning need murdusid ja tekitasid palju mahukaid rikkeid elektriliinidel. Uus torm kukutab puid ja oksi liinidele ning teedele juurde. 

Elektrilevi palub kõigil elektrikatkestustest teada anda rakenduse MARU kaudu. See võimaldab elektririkete korral kiiremat infovahetust teavitaja ja Elektrilevi vahel. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference