30.10.2019 Kolmapäev

Eesti riigi sidevõrk peab elektrita vastu ööpäeva

Eesti riigiasutusi ühendav andmesidevõrk peab näiteks tormist tekitatud elektrikatkestuse korral vastu vaid ühe ööpäeva, tõdes võrku haldav riigi infosüsteemi amet Postimehele. 

"Riigivõrgu tähtsamates sõlmpunktides on UPS-id, mis suudavad seadmeid töös hoida 24 tundi," ütles lehele ameti riigivõrgu osakonna juhataja Kaido Plovits.

Tema sõnul pole siiamaani kehtestatud riiklikke nõudeid, mis määraksid, kui kaua peab riigivõrk elektrikatkestuse korral iseseisvalt töös püsima. Kuid töös olev riigiside strateegia peaks sellele küsimusele vastuse andma.

Riigivõrgul on 1400 füüsilist paika, kus on seadmed, mis pakuvad internetti. Mõnes sõlmpunktis on kasutusel ka generaatorid.

"Ideaalis võiks igas sõlmpunktis olla generaator, kuid see oleks suur kulu ning kui selle tulemusena näiteks KOV-is või koolis oleks internet olemas, kuid elektrit siiski mitte, siis pole sellest suurt tolku," märkis Plovits.

Eesti riigi toimimise seisukohalt ülioluline riigi andmesidevõrk ei pidanud vastu nädalavahetuse tormile ning sideta jäid mitmed Lõuna-Eesti riigiasutused, kohalikud omavalitsused, koolid ja haiglad. Seejuures oli esmaspäeval häiritud ka piiriületus Luhamaa piiripunktis ajavahemikus 9.00–11.30.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes