23.11.2023 Neljapäev

Algas allkirjade kogumine, nõudmaks Kaja Kallase tagasiastumist

Tänasest saab portaalis rahvaalgatus.ee anda allkirja kollektiivsele pöördumisele "Kaja Kallas peab tagasi astuma!".

Kaja Kallas, peaminister
Kaja Kallas, peaminister Foto: reform.ee

Keskerakonna peasekretäri Anneli Oti sõnul on kampaania algatamine tingitud vajadusest anda Eesti inimestele võimalus edastada oma arvamus poliitiliste valikute kohta, mida peaministri eestvedamisel ellu viiakse. "Iga otsuse juures tuleb lähtuda eelkõige Eesti riigi huvidest ja mõista, et tänased valikud avaldavad pikaajalist mõju meie inimeste elujärjele. Kuid kahjuks ei ole sellist lähenemist peaministri tegutsemises näha! Eesti majandus on Reformierakonna juhtimisel langenud seitse kvartalit järjest, töötus on võrreldes mullusega suurenenud 14 000 inimese võrra ning veerand elanikkonnast vireleb osalises või absoluutses vaesuses. Valitsus elab aga justkui kusagil teises maailmas või vaatab kõike teadlikult tegevusetult pealt," ütles Anneli Ott.

Reformierakonna poliitilised valikud kahjustavad Anneli Oti hinnangul riigi usaldusväärsust meie inimeste silmis, sest tehakse otsuseid, milleks ei ole valijatelt mandaati, mida ei ole enne valimisi ühiskondlikult arutatud või käitutakse lubatule vastupidiselt. "Peaministri Eesti inimeste toimetulekut kahjustavat poliitikat peegeldab hästi maksutõusudele keskendumine ja maksureformi jõustades jõukama ühiskonnagrupi soosimine," lausus ta. "Peaminister peab nii oma tegudes kui ka väljaütlemistes olema väärikas ja tasakaalukas. Paraku on peaminister Kaja Kallas korduvalt rünnanud nii opositsiooni, ajakirjandust, Vabariigi Presidenti, õpetajaid kui paljusid teisi sihtrühmi. Süüdistada ajakirjandust erapoolikuses, võrrelda opositsiooni tegevust sõjaeelse Venemaa käitumisega ja siduda õpetajate palgatõus automaksu toetamisega - see ei ole peaministrile kohane käitumine."

Keskerakond kutsub kaasmaalasi avaldama oma arvamust ning allkirjastama keskerakonna algatatud kampaania raames kollektiivne pöördumine peaministri tagasi astumise kohta. Lisaks portaalile rahvaalgatus.ee saab pöördumisele allkirja anda üle Eesti toimuvate telgiürituste raames. Kampaania kestab 15. detsembrini.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference