20.03.2015 Reede

Ligi 1500 inimest saab tasuta tööalast koolitust

Haridus- ja teadusministeeriumis valmis täiskasvanute tööalase koolituse riiklik koolitustellimus, mille kaudu saab tasuta koolitust ligi 1500 inimest üle Eesti.  

 Riiklikku koolitustellimuse kaudu käiakse kõige enam arvutikasutuse, ärinduse, halduse, isikuteeninduse  ja tehnikalade koolitustel.
Riiklikku koolitustellimuse kaudu käiakse kõige enam arvutikasutuse, ärinduse, halduse, isikuteeninduse ja tehnikalade koolitustel. Foto: PM

Kavas on 120 tasuta kursust 36 kutseõppeasutuses ja kutseõpet pakkuvas rakenduskõrgkoolis. Kursused on suunatud täiskasvanutele, kelle konkurentsivõimet ja toimetulekut tööturul kursusel õpitav oluliselt parandada aitab, teatas haridus- ja teadusministeerium BNS-ile. Samuti on eelduseks, et kursustel osaleja ei õpiks kutseõppeasutuses, rakenduskõrgkoolis või ülikoolis tasemeõppes riigieelarvelisel õppekohal.  

Haridus- ja teadusministeeriumi täiskasvanuhariduse osakonna programmijuhi Mai Timmi sõnul käiakse kõige enam arvutikasutuse, ärinduse, halduse, isikuteeninduse  ja tehnikalade koolitustel. „90 protsenti osalejatest hindavad pakutavaid koolitusi kõrgelt ning kiidavad nii juhendajate asjatundlikkust kui ka koolituste sisu ja korraldust. Kolm neljandikku osalenutest on öelnud, et koolitusel omandatu aitab paremini toime tulla igapäevase tööga,“ lisas ta.  

Aastatel 2009-2014 on programmi kaudu toimunud ligi 3000 kursust ja koolitustel on osalenud üle 40 000 inimese.   

Kursusi rahastavad Euroopa Sotsiaalfond ning Haridus- ja Teadusministeerium programmi „Täiskasvanute tööalane koolitus ja arendustegevused“ raames.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!