30.11.2020 Esmaspäev

PRIA kinnitas tänavuste toetuste ühikumäärad

Täna kinnitas põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet (PRIA) kuue tänavu makstava otsetoetuse ja kahe üleminekutoetuse ühikumäärad; tänavu on otsetoetuste jaoks eelarves 169 miljonit eurot.

Otsused koostab PRIA hiljemalt 10. detsembriks ja kõik toetused makstakse välja pärast otsuse kinnitamist paari nädala jooksul, teatas PRIA.
Otsused koostab PRIA hiljemalt 10. detsembriks ja kõik toetused makstakse välja pärast otsuse kinnitamist paari nädala jooksul, teatas PRIA. Foto: pixabay

Otsused koostab PRIA hiljemalt 10. detsembriks ja kõik toetused makstakse välja pärast otsuse kinnitamist paari nädala jooksul, teatas PRIA. 

Otsetoetused on märkimisväärne osa PRIA vahendatavatest toetustest ning tänavune otsetoetuste eelarve on eelmise aasta omast 25 miljonit eurot suurem. 

Kõige enam kasvas tänavusel aastal ühtse pindalatoetuse ühikumäär, mis on 17,38 eurot hektari kohta suurem kui eelmisel aastal. 

2020. aastal on ühtse pindalatoetuse ühikumääraks kinnitatud 114,95 eurot hektari kohta ning kliimat ja keskkonda säästvate põllumajandustavade toetuse ühikumääraks 52,65 eurot hektari kohta.

Noore põllumajandustootja pindalapõhine toetuseks on 57,47 eurot hektari kohta. Puu- ja köögivilja kasvatamise otsetoetuseks on 276,98 eurot hektari kohta.

Piimalehma kasvatamise otsetoetuseks on 201,24 eurot looma kohta ning Saaremaal, Hiiumaal, Muhus, Kihnus ja Ruhnus 245,58 eurot looma kohta.

Samuti kinnitas PRIA kahe üleminekutoetuse ühikumäärad, mille jaoks on eelarves 2,6 miljonit eurot.

Põllumajanduskultuuri üleminekutoetuseks on 4,22 eurot ühiku kohta ja heinaseemne üleminekutoetuseks 5,20 eurot ühiku kohta.

Ühikumäärad arvestas PRIA välja lähtudes taotletud ühikute hulgast, läbiviidud kontrollide tulemustest ja toetusteks eraldatud eelarvetest.

Kõiki otsetoetusi rahastab Euroopa Liit ja üleminekutoetused tulevad Eesti riigieelarvest.

PRIA palub klientidel arvestada, et iga liiki toetus laekub eraldi maksena ning raha võib arvelduskontole jõuda mitmel erineval kuupäeval. 

Kliendini jõuab lõplik summa – määratud toetustest on juba tehtud vajalikud vähendused ja tasaarveldused ning füüsiliste isikute toetustelt on kinni peetud tulumaks.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!