04.10.2022 Teisipäev

Avanes esimene taotlusvoor ehitusvaldkonna digitaliseerimiseks

Avanes ehituse e-hüppe esimene taotlusvoor, millega toetatakse uudsete digilahenduste arendamist ja kasutuselevõttu ehitusvaldkonnas; programmi maht on 4,5 miljonit eurot.

Toetuse maksimaalne suurus on 200 000 eurot ja toetuse määr on kuni 50 protsenti.
Toetuse maksimaalne suurus on 200 000 eurot ja toetuse määr on kuni 50 protsenti. Foto: pixabay

"Ehitussektor on Eesti üks olulisemaid sektoreid, pakkudes tööd kümnele protsendile töötajaist. Ehitusvaldkonna käekäik mõjutab kogu Eesti majandust ja elukeskkonda ning sektori elujõulisuse tagamiseks on digitaliseerimine üks möödapääsmatuid arenguid. Mul on väga hea meel, et saame avada toetusprogrammi valdkonna digitoodete ning tööprotsesside arendamiseks. Valdkonnas on väga suur huvi innovaatiliste lahenduste vastu ning usun, et siit laiendatakse Eesti edulugu digiühiskonnana," rääkis majandus- ja taristuminister Riina Sikkut pressiteates.

"Tänu uutele tehnoloogiatele toimuvad ehitusvaldkonnas praegu suured muutused, puudutades ehitise kogu eluringi planeerimisest lammutamiseni. Muutumas on näiteks kuidas hooneid projekteeritakse, kuidas käib töö ehitusplatsil või mida saab teha hooneautomaatikaga," lisas ehituse asekantsler Ivo Jaanisoo. 

Riigi Tugiteenuste Keskuse elukestva õppe ja IT-arenduse talituse juhataja Marge Kõiva sõnul on e-hüppe toetus mõeldud kõigile ehitusvaldkonnaga seotud era- ja avaliku sektori esindajatele, kes ise uuenduslikke ehitusvaldkonna digitooteid arendavad või soovivad oma tööprotsesse juba olemasolevate digilahenduste kaudu uuele tasemele tõsta.

"Toetust saab taotleda nii e-ehituse platvormil põhinevate kui ka eraldiseisvate innovaatiliste digilahenduste väljatöötamiseks, samuti prototüüpide loomiseks ja uuenduslike projektide käivitamiseks ehitusvaldkonnas," selgitas Kõiva. "Toetust saab kasutada ka projektiga seotud koolituste ja rakendusuuringute läbiviimiseks ning tootearenduseks vajalike tegevuste ja teostatavusuuringute tarbeks," lisas ta. 

Toetuse maksimaalne suurus on 200 000 eurot ja toetuse määr on kuni 50 protsenti. Riigi Tugiteenuste Keskuse e-toetuste keskkonnas on võimalik esimesse vooru taotlusi esitada kuni 3. novembrini.

Kogu programm kestab kuni 2025. aasta lõpuni ja taotlusvoorud toimuvad kaks korda aastas. Toetusprogrammi rahastus pärineb Euroopa taaste- ja vastupidavusrahastust NextGenerationEU.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference