25.02.2021 Neljapäev

Ajateenija lapse toetus tõuseb kolm korda

Valitsus tõstis ajateenija ja asendusteenistuja lapse toetuse  300 eurolt 900 euroni ning sidus ajateenija toetuse tarbijahinnaindeksiga.

Uue korra järgi seotakse ajateenija toetuse suurus tarbijahinnaindeksiga.
Uue korra järgi seotakse ajateenija toetuse suurus tarbijahinnaindeksiga. Foto: pexels

Valitsus otsustas tänasel istungil tõsta alates 1. juulist ajateenija toetust ning ajateenija ja asendusteenistuja lapse toetust, edastas valitsuse pressiesindaja.

Ajateenija ja asendusteenistuja lapse toetus kasvab 300 eurolt 900 euroni, mis on ümardatult kolmekordne elatismiinimum.

Ajateenija toetus tõuseb ajateenistuse jooksul keskmiselt 14,4 protsenti. Ajateenijale makstakse ajateenistuse kestel igakuist toetust ajateenistuskohta saabumise päevast kuni ajateenistuse lõpuni. Ajateenija toetuse suurus sõltub ajateenija auastmest ja teenistuse kestusest.

Uue korra järgi seotakse ajateenija toetuse suurus tarbijahinnaindeksiga. Uue süsteemi järgi tõstetakse toetust esmakordselt tänavu ning edasi iga kolme aasta järel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes