12.04.2022 Teisipäev

Politsei alustas uurimise Martin Repinski suhtes

Esmaspäeval alustas keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo kriminaalmenetluse kontrollimaks riigikogu liikme, endise keskerakondlase Martin Repinski kuluhüvitiste kasutamise seaduspärasust.

Martin Repinski, riigikogu liige
Martin Repinski, riigikogu liige Foto: riigikogu.ee

Politsei alustas uurimise riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni poolt laekunud kuriteoteate pinnalt. Avalduses paluti kontrollida Martin Repinski kuluhüvitiste kasutamist kütuse ja eluasemekulude kompenseerimiseks.

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juht Ats Kübarsepa sõnul otsustas politsei pärast avalduse läbi vaatamist asjaolude täpsemaks väljaselgitamiseks alustada kriminaalmenetluse.

Riigikogu liikmetele on ette nähtud kulude kompenseerimine vastavalt seadusele ning kuluhüvitiste korrale. Praegusel juhul peame vajalikuks alustada uurimist, et välja selgitada, kas Martin Repinski on hüvitiste küsimisel toiminud seaduspäraselt ja esitanud õigeid andmeid. Ei saa välistada, et reeglid hüvitiste osas võivad olla kohati puudulikud ja võimaldada pahatahtlikku ära kasutamist, kuid ka sellisel juhul ei ole taoline käitumine avaliku rahaga eetiline ega vastutustundlik,

ütles Kübarsepp.

Kriminaalmenetlus alustati karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb omastamist.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!