07.08.2017 Esmaspäev

Kessler apteekidest: finantssektoris on ammu veebi kaudu nõustatud

Finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler märkis ravimiameti otsuse pele peatada apteekides videosilla kaudu patsientide nõustamine, et finantssektoris on veebi kaudu nõustamisteenust pakutud juba ammu.

"Finantssektoris oli sarnane käsitlus eriti lihtsama nõustamise puhul valdav ligi 15 aastat tagasi. Nüüdseks oleme jõudnud robotnõustamiseni ehk tehisintellekt annab inimesele investeerimisnõu lihtsamates küsimustes," märgib Kessler.

Ravimiamet peatas lõppeval nädalal apteekides videosilla kaudu patsientide nõustamise, mistõttu sulgeb Apotheka kaubamärki kasutav Terve Pere apteek juuni algusest videosilda kasutanud Kavastu ja Luunja apteegi; ettevõte plaanib ravimiameti otsuse kohtus vaidlustada.

"Ravimiamet ei ole ära keelanud videonõustamist, vaid kohustame ettevõtjat tagama apteegi lahtioleku aegadel proviisori või farmatseudi kohaloleku," teatas ravimiameti esindaja.

"Sellist olukorda, kus töötavas apteegis on kohal vaid erihariduseta isik ehk klienditeenindaja, ravimiseadus ette ei näe. See nõue on seaduses patsientide turvalisuse ja ohutuse tagamiseks. Apteegiteenus on mitmetahulisem ning nõustamine on vaid osa teenusest," selgitas esindaja.

Ravimiseadus sätestab, et apteegiteenust võivad apteegis ja apteegi struktuuriüksuses osutada ainult terviseametis registreeritud proviisor ja farmatseut.

"Mis puudutab videosilla vahendusel nõustamist, siis ettevõtja algatus seda apteegis täiendava teenusena pakkuda on hea, seda muidugi eeldusel, et delikaatsete isikuandmete turvalisus on tagatud," lisas ameti esindaja.
qbill rup 255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes