22.10.2010 Reede

Tallinnale laekus kolmanda kvartali müügimaksu 51,4 miljonit krooni

Müügimaksu deklaratsioone on kolmanda kvartali eest esitanud 4672 isikut, teatas linnavalitsus. Deklareeritud on müügimaksu summas 59,3 miljonit krooni.

Kolmanda kvartali eest oli Tallinna müügimaksu deklaratsiooni esitamise ja maksu tasumise tähtaeg 20. oktoober. Müügimaksu koguv maksu- ja tolliamet sisestab veel 21. oktoobril paberkandjal laekunud maksudeklaratsioone, jätkuvalt esitatakse müügimaksu deklaratsioone ka e-maksuameti kaudu.

Tallinna abilinnapea Eha Võrgu sõnul näitavad müügimaksu laekumised, et linn on müügimaksu laekumise oma eelarvesse prognoosinud üsna tõepärasena. Varasema info kohaselt peaks Tallinna eelarve järgi müügimaksu laekuma 2010. aasta eest kokku 150 miljonit krooni.

Deklaratsiooni esitamise kohustus on isikutel, kes on registreeritud majandustegevuse registris ja kes tegutsevad jaekaubanduse, teeninduse või toitlustuse alal Tallinna linna territooriumil.

Juuli lõpul kandis maksu- ja tolliamet kannab Tallinnale üle juuni müügimaksu summas 18,9 miljonit krooni. Deklaratsioonide järgi oli maksu summa 19,7 miljonit krooni, ütles BNS-ile toona maksu- ja tolliameti avalike suhete juht Anne Osvet. Juuni müügimaksu tasumise tähtaeg saabus 20. juulil.

Kui pärast müügimaksu rakendamist tuli esmane deklaratsioon maksu- ja tolliametile esitada ühe kuu möödudes ehk juulis, siis nüüd ja edaspidi on deklaratsioon vaja täita kvartali kaupa.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!