30.12.2021 Neljapäev

MTA: tänavu sooritatud metsatehingutest tuleb teada anda

Maksu- ja tolliamet (MTA) tuletab meelde, et 10. jaanuariks peavad kõik 2021. aastal raieõigust ja metsamaterjali ostnud või müünud isikud esitama metsatehingute teatise.
MTA: tänavu sooritatud metsatehingutest tuleb teada anda
MTA: tänavu sooritatud metsatehingutest tuleb teada anda Foto: Pexels

Teatiste alusel müüsid 2020. aastal raieõigust ja metsamaterjali ligi 3900 füüsilist isikut, kusjuures metsamaterjali maht oli 1,7 miljonit tihumeetrit ja tehingute kogusumma ligi 42 miljonit eurot. 

„Kahjuks näitab statistika, et paljud jätavad teatise esitamata, näiteks mullu jätsid õigeks kuupäevaks teatise esitamata ligi 3000 füüsilist isikut,“ ütles maksu- ja tolliameti maksuauditi üksuse juht Erkki Paulus.

Deklareerimata metsamaterjali müügi pealt tekib riigil aastas maksukahju ligi 1,6 miljonit eurot. „Maksu- ja tolliamet saadab meeldetuletused isikutele, kes õigeaegselt ehk 10. jaanuariks ei ole teatist esitanud. Kui isik jätab metsatehingud siiski teavitamata ning metsamüügist saadud tulu deklareerimata, tuleb MTA-l esitada lisapäringuid või teha kontrolle,“ lisas Paulus.

Metsatehingu teatist saab esitada kas elektrooniliselt e-MTAs või pabervormil. Teatist ei pea esitama, kui aastas müüdud või ostetud metsamaterjali kogus on alla 20 tihumeetri ning tulu võib kanda otse tuludeklaratasioonile. Samuti ei pea teatises deklareerima puitu, mis on ostetud välisriikidest või mis on juba töödeldud.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference