22.09.2020 Teisipäev

Ministeerium kutsub üles majandusaasta aruannet esitama

Justiitsministeerium tuletab meelde, et läheneb majandusaasta aruannete esitamise tähtaeg, mis on sel aastal 31. oktoobril.

Alates sellest aastast teeb Tartu maakohtu registriosakond tõhusamat järelevalvet majandusaasta aruannete esitamata jätmise kontrollimisel ning sanktsioneerib aruannete mitteesitajaid ja tähtaegselt mitteesitajaid.
Alates sellest aastast teeb Tartu maakohtu registriosakond tõhusamat järelevalvet majandusaasta aruannete esitamata jätmise kontrollimisel ning sanktsioneerib aruannete mitteesitajaid ja tähtaegselt mitteesitajaid. Foto: pixabay

"Justiitsministeerium tänab kõiki, kes juba on jõudnud majandusaasta aruanded 2019. aasta kohta esitada. Majandusaasta aruandeid kasutab statistikaamet selleks, et teha majandusprognoose, samas saab selle järgi ka kolmas isik hinnata ettevõtte usaldusväärsust, äriregister aga kontrollib aastaaruande põhjal ettevõtte vastavust äriseadustiku nõuetele,"  ütles justiitsministeeriumi asekantsler Viljar Peep pressiteates.

Ta lisas, et majandusaasta aruannete esitamine on seadusest tulenev kohustus, mistõttu ministeerium palub kõigil seda täita.

Kõik äriühingud ja mittetulundusühingud ning sihtasutused, kelle 2019. aasta majandusaasta aruanne on esitamata ehk kellel oli algselt kohustus esitada majandusaasta aruanne ajavahemikul 12. märtsist kuni 31. augustini, peavad oma majandusaasta aruande esitama elektrooniliselt e-äriregistri ettevõtjaportaali kaudu 31. oktoobriks. Majandusaasta aruanne tuleb esitada ka juhul, kui majandustegevust ei ole toimunud.

Neile, kes pole veel majandusaasta aruannet jõudnud esitada, saadetakse peatselt ka eraldi meeldetuletus esitamise tähtaja lähenemise kohta, mistõttu palume hoida oma äriregistrisse esitatud kontaktandmed õigena, et teavitused kindlasti kohale jõuaks,

lisas Peep.

Alates sellest aastast teeb Tartu maakohtu registriosakond tõhusamat järelevalvet majandusaasta aruannete esitamata jätmise kontrollimisel ning sanktsioneerib aruannete mitteesitajaid ja tähtaegselt mitteesitajaid.

Igal aastal esitab ligikaudu 60 protsenti kohustatutest aruande õigeaegselt, 20 protsenti esitab selle hilinemisega ja 20 protsenti jätab esitamata.

TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes