27.06.2013 Neljapäev

Füüsilise isiku tulumaksu tagastamise ja juurdemaksmise tähtaeg on 1. juuli

Maksu- ja Tolliamet (MTA) tuletab meelde, et esmaspäeval, 1. juulil on füüsilise isiku tulumaksu tagastamise ja juurdemaksmise tähtaeg. Selleks ajaks tuleb 2012. aasta tuludeklaratsioonide põhjal tulumaksu juurde tasuda 11 758 maksumaksjal summas ligi 5,5 miljonit eurot.

Kokku kuulub 2012. aasta tuludeklaratsioonide alusel juurdemaksmisele ligi 21 miljonit eurot tulumaksu, mis on võrreldes eelmise aastaga 6 miljoni euro võrra vähem.

Amet saatis mai lõpus teate maksumaksjatele, kellel tuleb 2012. aasta tuludeklaratsiooni alusel tulumaksu juurde maksta. Oma maksuteadet ja isikuandmeid saab kontrollida e-maksuametis/e-tollis.

MTA teenindusosakonna juhtivspetsialisti Hannes Udde sõnul on igal aastal inimesi, kes ei tasu tulumaksu õigeks ajaks. „Maksumaksja peab arvestama, et kui ta oma kohustust õigel ajal ei täida, tuleb hiljem tasuda intresse. Soovitan inimestel, kellel on raskusi tulumaksukohustuse õigeaegse täitmisega sõlmida kokkulepe tulumaksu tasumise ajatamises. Sellisel juhul saab taotleda ka intressimäära vähendamist poole võrra," sõnas Udde.

Maksuvõla ajatamist saab taotleda ameti teenindusbüroos ja juhul kui maksuvõlg ei ületa 600 eurot, siis ka e-maksuametis/e-tollis. Samuti saab ajatamistaotluse saata e-posti aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.."> Eelmise, 2012. aasta eest deklareeris oma tulusid üle 646 800 inimese, neist 95% elektrooniliselt. Deklaratsioonide alusel kuulus sel aastal tagastamisele 97,3 miljonit eurot enamtasutud tulumaksu, mis on 3 miljonit eurot vähem kui oli aasta tagasi.

Füüsilisele isikule, kes deklareeris kasu vara võõrandamisest, ja füüsilisest isikust ettevõtjatele on tulumaksu tasumise ja tagastamise tähtaeg 1. oktoober. Selleks kuupäevaks tuleb tasuda tulumaksu 7578 deklaratsiooni alusel summas 15,4 miljonit eurot.

Infot tulumaksu tasumise ja tagastamise kohta saab ameti infotelefonilt 1811 või 880 0811. Maksuvõla ajatamisest saab täpsemalt lugeda MTA kodulehelt (http://www.emta.ee/index.php?id=2391).

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference