11.02.2022 Reede

Aasta lõi käima uus ajakirjanumber

Aega, milles elame, võib väga hästi nimetada ka vaidluste ajaks. Olud me ümber annavad enneolematult palju põhjuseid vaidlemiseks nii tööl kui ka kodus, nii laua ümber kui ka sotsiaalmeedias, trükiajakirjanduses ja telestuudiotes. Verbaalseis lahinguis on peategelasteks tihti emotsioonid ning kas neis ka mingi tõde selgub, on üldjuhul kahtlane.

Värske ajakirjanumber on saabunud.
Värske ajakirjanumber on saabunud. Foto: rup.ee

Kuid vaidlused pole kaugeltki vaid tüütu ajaraiskamise viis. Kõik teavad, et näiteks teaduses jõutakse avastusteni tihti just argumenteeritud diskussioonide teel või et kohtuvaidlused viivad ikka õiglase tulemuseni.

Mõnikord võivad aga vaidluspooled lootusetusse sõlme takerduda ning vaja läheb sõltumatut lepitajat: mis ja milleks on lepitusmenetlus, saab sellest ajakirjanumbrist selgeks.

Samasugusesse puntrasse võivad sattuda ka üürisuhted. Lisaks vohab segastel aegadel tavatult palju puuküürnikke, kes üüritasu ei maksa ning üüripinda ei vabasta ja kellele annab jultumust juurde see, et üürisuhteid reguleerivad seadused üürileandjale kuigi suureks abiks ei ole. Palju kajastatud teema puhul näib, et kiireid lahendusi pole, ent korrektsus üürilepingu sõlmimisel ei saa kahjuks tulla. Üürilepingu lõpetamise kohta, mis kõnealusel puhul eriti tähtis on, leiate selle ajakirja kaante vahelt põhjalikke teadmisi.

Alanud aastal on ajakirjas ka üks uuendus. Ilmunud normatiivaktide loendile lisaks ilmub nüüdsest igas numbris üht olulist seadusemuudatust tutvustav artikkel. Arvatavasti on seesugune väike reform teile meeltmööda, head lugejad, ja saate sealt tublisti uusi teadmisi ja selgust. Ei tohiks unustada, et Poola kirjaniku Stanisław Jerzy Leci sõnul ei vabasta seaduse mittetundmine vastutusest kedagi, seaduse tundmine teeb seda aga vägagi tihti.

Uudishimulikkust ja teadmisjanu alanud aastal!

SISUKORD

MAJANDUS

  • Majanduse märksõnadest roosade prillideta. Raul Eamets

MAKSUD

  • Maade hindamine ja maamaks. Sulev Liivik
  • Välistööjõuga seotud maksuseigad. Cristen Helendi

RAAMATUPIDAMINE

  • Sissemakseta asutatud osaühing: raamatupidaja kolm põhiküsimust. Madis Valk

UUT SEADUSANDLUSES

  • Aasta algus tõi kõrgema riigilõivu. Jaak Siim, Brigitta Jõgi

ÕIGUS

  • Lepitusmenetlus on kompromissi vahendamise teenus. Priit Lember

KOHTUPRAKTIKA

  • Maksuvõla sundtäitmise aegumistähtaeg. Mihkel Gaver, Merit Müür

TÖÖSUHTED

  • Arveldused töölepingu lõpetamisel. Riina Vään
  • Töötervishoiu kulude katmine. Hanna Esko

ÄRIKESKKOND

  • Igakülgselt üürilepingu lõpetamisest. Kalju Hanni

ILMUNUD NORMATIIVAKTID

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!