01.11.2010 Esmaspäev

9 kuuga üle 750 miljoni deklareerimata makse

Selle aasta prioriteetsed kontrollimise valdkonnad on kütuse-, ehitus-, vanametalli- ja metsandussektor. Olulisel kohal on ka fiktiivsete arvete kasutamise ning ümbrikupalga maksmise ja käibemaksupettuste tõkestamine.

Maksu- ja Tolliameti kontrolliosakonna juhataja Kaido Lemendik: ” Kontrollitud juhtumitest 90% ulatuses tuvastas maksuhaldur maksuseaduste rikkumise, neist 70% on käibemaksualased rikkumised ja käibemaksupettused. Ettevõtjate seas on aga endiselt suurim probleem fiktiivsete arvete kasutamine.”

Maksuhalduri ülesanne on tagada ettevõtjate jaoks käibemaksukohustuslaste registri usaldusväärsus ja jälgida, et registris oleksid vaid need isikud, kes reaalselt ettevõtlusega tegelevad.
9 kuuga viis maksuhaldur läbi 1964 käibemaksukohustuslasena registreerimisele eelnenud kontrolli, millest 803 juhul lõppes see registreerimisnumbri andmata jätmisega. Enamikel juhtudel tuvastas maksuhaldur registreeringu taotlenute soovi saada registrisse firmat, mille eesmärk ei olnud küll ettevõtlusega tegelemine.

9 kuuga tehti ka 3680 käibemaksukohustuslasena registreerimisele järgnevat ettevõtluse kontrolli, millest 2744 juhul kustutati isik registrist, sest reaalset ettevõtlust ei toimunud.
Maksuhaldur juhib tähelepanu, et ettevõtluse puudumisel võivad isikud ise esitada avalduse enda käibemaksukohustuslaste registrist kustutamiseks. Niisugusel juhul ei vii maksuhaldur läbi isiku suhtes kontrollimenetlust ja tal puudub maksudeklaratsiooni vormi KMD esitamise kohustus.

Käibemaksukohustuslase registri numbri kehtivust saab kontrollida Maksu- ja Tolliameti kodulehel aadressil: https://apps.emta.ee/e-service/doc/a0003.xsql .

MTA


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!