11.11.2020 Kolmapäev

Valitsus eraldab haigekassale veel 8 ja turismisektorile 5 miljonit eurot

Peaminister Jüri Ratas ütles täna riigikogu infotunnis, et valitsus otsustas eraldada haigekassale veel 8 miljonit eurot.

Haigekassa ja turismivaldkond said lisaraha.
Haigekassa ja turismivaldkond said lisaraha. Foto: pixabay

Ratas tõi välja, et haigekassale eraldatav lisaraha on peamiselt seotud COVID-19 patsientide ravimisega kaasnevate lisakuludega. "Sellega ei tegele eratervishoid. Sellega tegelevad meie haiglavõrgu haiglad ja sellega tegeleb kiirabi," märkis peaminister.

"Anda haiglatele ja kiirabidele lisavahendid 8 miljonit, selle otsuse me tegime. Sotsiaalminister peab tooma konkreetse alajaotuse lähinädalatel – ma loodan, et juba järgmisel nädalal – valitsusse, et seda saaks ka valitsuse tasandil otsustada," lisas ta.

Ka teatas peaminister, et valitsus otsustas toetada turismisektorit veel 5 miljoni euroga.

Kuidas see jaguneb? Selle osas sai vastava valdkonna minister korralduse või palve, et ta kahe nädala jooksul peab koostöös EAS-iga – Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega – välja töötama 5 miljoni meetme, kuidas see jaotus ja mis alustel võiks toimuda,

märkis Ratas.

Peaminister tõi välja, et see on lisaks 5,8 miljonile eurole, mille valitsus otsustas 29. septembril kriisitoetusena turismisektori ettevõtjatele eraldada.

TRK 2021 300x255 ee new2

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes