18.11.2020 Kolmapäev

Uus virtuaalne turuplats viib Eesti teenusepakkujad e-residentideni

E-residentsuse programm uuendas virtuaalset turuplatsi e-Residency Marketplace, mis pakub e-residentidele turvalisemat ja mugavamat viisi leida Eesti teenusepakkujate hulgast koostööpartnereid.

Enim on turuplatsil äriühinguteenuse pakkujaid, esindatuselt järgmised on õigusbürood ning maksu- ja finantsnõustajad.
Enim on turuplatsil äriühinguteenuse pakkujaid, esindatuselt järgmised on õigusbürood ning maksu- ja finantsnõustajad. Foto: pixabay

Uus turuplats loodi eesmärgiga juhtida e-residentide tähelepanu sellele, et programmi tiim on teinud ära eeltöö ettevõtete usaldusväärsuse kontrollimisel ja et turuplatsil mitte esindatud ettevõtetega ärisuhte alustamine on riskantsem.

E-residentsuse programmi asejuhi Dagmar Vlassovi sõnul on Eesti teenusepakkujate suurem roll e-residentsuse ökosüsteemis võtmeks, kuidas Eesti riik e-residentide ettevõtete edust ja aktiivsusest rohkem kasu saaks.

Eesti pakub ainsana maailmas võimalust oma ettevõtet e-teenuste abil kaugteel luua ja juhtida. Enamasti vajatakse selleks teenusepakkujate abi. E-residentsuse uus virtuaalne turuplats pakub e-residentidele kindlustunnet, turvalisust ja läbipaistvust. Turuplatsi teenusepakkujate taust on e-residentsuse programmi poolt kontrollitud, sellel esitletud ettevõtted peavad kinni programmi poolt nõutud käitumisjuhistest ja nõustavad oma kliente läbipaistva ja seaduskuuleka ettevõtluse osas,

ütles Vlassov. 

E-residentidele äritegevuse haldamise teenust pakkuva E-Residency Hub OÜ juhatuse liige Martin Lään tõdes, et e-residentsus on loonud Eesti firmadele uue turuniši. "E-residentsuse programm aitab kohalikel ettevõtjatel piiri taha laieneda. Kaasaegsed IT-lahendused võimaldavad meil luua kaugtöökohti ka Eesti regioonidesse, kus seni olid võimalused piiratumad. Näiteks on meie tiimis raamatupidajaid, kes elavad-töötavad Tamsalus ja Viljandis,” ütles Lään.

Viimase 18 kuu jooksul on virtuaalsel turuplatsil esitletud teenusepakkujate hulk kahekordistunud ning praegu on turuplatsil esindatud üle 60 ettevõtte "Sõel turuplatsile jõudmiseks on tihe - tiim uurib teenusepakkuja ärilist käitumist, pakutavaid teenuseid, hinnaklassi ja muid aspekte. Lisaks on turuplatsile pääsemise eelduseks e-residentidest klientide olemasolu ja vähemalt kahe e-residendi digiallkirjastatud soovituskiri,” selgitas Vlassov.

Enim on turuplatsil äriühinguteenuse pakkujaid, esindatuselt järgmised on õigusbürood ning maksu- ja finantsnõustajad. "Ettevõtlike e-residentide vajadused on erinevad, eriti ootame programmiga ühendust võtma rahvusvahelise kogemusega maksueksperte, e-kaubanduse, turunduse ja projektijuhtimise tööriistu ning teavet pakkuvaid ettevõtteid ning makselahenduste pakkujaid,” kutsub Vlassov Eesti ettevõtteid e-residentsuse virtuaalse turuplatsiga liituma.

Praeguseks on üle 74 000 Eesti e-residendi rajanud juba ligi 15 000 Eesti ettevõtet. Umbes iga viies e-resident loob siin ettevõtte.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes