27.03.2015 Reede

Tööandjad kardavad koalitsioonikõneluste tulemusena maksuüllatusi

Toomas Tamsar, Tööandjate Keskliidu tegevjuht
Toomas Tamsar, Tööandjate Keskliidu tegevjuht Foto: PM

Eesti Tööandjate Keskliit kahtlustab, et erakonnad kavandavad koalitsiooniläbirääkimiste käigus ettevõtjatele "maksuüllatusi".

"Arengud koalitsiooniläbirääkimistel, kus avaikkuse selja taga sünnivad üleöö uued maksud, tekitavad Eesti tööandjais muret ja pettumust erakondades, kes alles kuu aega tagasi lubasid üksmeelselt pöörata riigivalitsemises uus lehekülg," ütles Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar pressiteates.

Veel kuu tagasi kinnitasid kõik suuremad erakonnad liidu sõnul, et üleöö ja varjatult sündivad maksumuudatused, ettevõtluskeskkonna reostamine ja halduskoormuse kasvatamine on vastuvõetamatu.

"Maksuüllatused" ja ettevõtluskeskkonna raskendamine, mida kirjeldab Tamsare sõnul reedene Eesti Päevaleht, ei räägi uue lehekülje pööramisest, vaid riigivalitsemise halvimate tavade visast edasielamisest.

"Kergekäeliselt sündinud eluvõõrate uusmaksudega nõrgestavad poliitikud Eesti ettevõtluskeskkonna habrast konkurentsivõimet, teevad ausal ettevõtjal ebaausaga konkureerimise veel raskemaks," ütles Tamsar. "Kiire koalitsioonileppeni jõudmine ei saa olla vabandus ega põhjus eiramaks head valitsemiskultuuri, millest veel kuu aega tagasi valijatele valjuhäälselt räägiti."

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes