12.11.2014 Kolmapäev

Rahandusminister räägib avalikust teenistusest ja riigi 2013. aasta tulemustest

Rahandusminister Maris Lauri tutvustab riigikogule täna riigi 2013. aasta majandusaasta koondaruannet ja avaliku teenistuse 2013. aasta aruannet.

Rahandusminister räägib avalikust teenistusest ja riigi 2013. aasta tulemustest
Rahandusminister räägib avalikust teenistusest ja riigi 2013. aasta tulemustest Foto: PM

Esimesel lugemisel on valitsuse esitatud Riigikogu otsuse „Riigi 2013. aasta majandusaasta koondaruande kinnitamine“ eelnõu (715 OE). Majandusaasta koondaruanne koosneb tegevusaruandest, riigi konsolideeritud ja konsolideerimata raamatupidamise aastaaruandest sh riigieelarve täitmise aruanne. Lisaks on aruandes täiendav info kohaliku omavalitsuste üksuste, avaliku sektori ja valitsussektori kohta.
Eesti jätkas möödunud aastal range fiskaalpoliitikaga, et tagada riigi rahanduse pikaajaline jätkusuutlikkus. Valitsussektori puudujäägi vähenemise tagasid prognoositust paremad maksutulud ja tagasihoidlikumad kulud.

Riigikontrolli hinnangul oli riigi 2013. aasta raamatupidamise aastaaruanne olulises osas õige, olulisemad majandustehingud tehti seaduslikult. Tsentraliseerimine ja ühtse raamatupidamistarkvara kasutamine on raamatupidamise  taset enamiku ministeeriumide valitsemisalades parandanud. Riigieelarve uus ülesehitus võimaldab eelarvet ja selle täitmist paremini võrrelda.

Avaliku teenistuse 2013. aasta aruanne tutvustab avaliku teenistuse arenguid ning olulisemaid personalinäitajaid. Möödunud aastal koos uue avaliku teenistuse seaduse jõustumisega sai rahandusminister ülesande teha kord aastas ülevaade Riigikogule avaliku teenistuse arengutest. Tänane tutvustus on esimene omataoline.

2013. aastal töötas avalikus teenistuses 29 950 inimest, neist ametnikke oli 21 495. Ametnike arv vähenes uue seaduse jõustumisega 21%, sest oluliselt kitsenes ametniku mõiste. Aruandes analüüsitakse riigiteenistujate arvu, voolavust, atraktiivsust, palka ja teisi näitajaid ning riigi personalipoliitika väljakutseid.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference