14.09.2010 Teisipäev

Pooleteise aastaga on pankrotti läinud 30 EAS-i toetust saanud firmat

"Arvestades, et sama aja jooksul on EAS-ist toetust saanud 2391 ettevõtet, siis moodustuvad pankrotistunud ettevõtted 1,25% kõigist toetust saanud ettevõtetest. Võttes arvesse, et täpselt sellesse aega jääb ka majanduslangus, mil paljud Eesti ettevõtted läksid hingusele, on see suhteliselt väike protsent," hindas Parts.

Ministri sõnul muutus majandusolukord ja oli paratamatu, et kõik uutes tingimustes ellu ei jäänud. "EAS-ist varasematel aastatel ühel või teisel eesmärgil toetust saanud ettevõtted on siiski keskmiselt paremini hakkama saanud kui kogu Eesti ettevõtted keskmiselt," märkis ta.

Parts  selgitas, et toetuse andmise otsuse eel kontrillib EAS, et ettevõttel poleks maksuvõlga, et ettevõte ei oleks likvideerimisel ega pankrotis, ja hindab ettevõtte majandusseisu. EAS nõuab nii värsket majandusaasta aruannet kui ka möödunud aasta auditeeritud majandusaasta aruannet, samuti kontrollib juhatuse liikmete ja projektijuhi tausta ning esindusõigust.

Erandeid nõuete täitmise osas EAS Partsi sõnul ei tee. "Maksuvõla kontrollid tehakse igal etapil, ka vahetult enne reaalse väljamakse tegemist, kusjuures tavaliselt väljamakse ühele või teisele toetusele tehakse siis, kui ettevõtte poolt on sellel ühel või teisel eesmärgil taotletud rahaline toetus juba ka kuluna tehtud," lisa ta. osade toetust saavate ettevõtete kasumlikkus on liiga suur.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!