30.11.2023 Neljapäev

Kas panna raha hoiusele või kolmandasse sambasse?

Investeerimisega alustades tehakse sageli vähemriskantseid valikuid nagu näiteks säästude paigutamine hoiusele või kolmandasse pensionisambasse. Millal ja kas ühte neist eelistada ning millised on pensionifondi ja hoiuse peamised erinevused, selgitab Luminori pensionifondide fondijuht Vahur Madisson.

Kuivõrd investeerimine saab alguse eesmärgi püstitamisest, on ka kolmas sammas ja hoius mõeldud teenima erinevaid eesmärke.
Kuivõrd investeerimine saab alguse eesmärgi püstitamisest, on ka kolmas sammas ja hoius mõeldud teenima erinevaid eesmärke. Foto: freepik

Kuivõrd investeerimine saab alguse eesmärgi püstitamisest, on ka kolmas sammas ja hoius mõeldud teenima erinevaid eesmärke. „Kui pensionifondi puhul räägime pikaajalisest investeerimisest ja pensionipõlve kindlustamisest, siis hoiuse mõte on ennekõike mõeldud lühemaks ajaperioodiks või kindlaks tähtajaks raha kogumine,” ütles Madisson.

Samuti tuleb hoiuse puhul tähele panna, et enamasti on hoiusel...


Juurdepääs käesolevale materjalile on finants- ja õigusajakirja RUP tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference