23.11.2022 Kolmapäev

Kallas kutsus Estlinki rikke valguses elektrit kokku hoidma

Peaminister Kaja Kallas märkis täna riigikogu infotunnis, et Estlink 1 elektri ülekandevõimsus on rikke tõttu rivist väljas, ja kutsus inimesi elektrit kokku hoidma. 

Kaja Kallas, peaminister
Kaja Kallas, peaminister Foto: Stenbocki maja

Elering teatas kolmapäeval, et Eesti-Soome elektriühendus Estlink 1, koguvõimsusega 350 megavatti, lülitus teisipäeval Harku konverterjaamas tekkinud tehnilise vigastuse tõttu välja. Kuna Eleringil on varutud Harku konverterjaama juurde reservseade, käivitati Eleringi kinnitusel koheselt tegevused vigastatud seadme asendamiseks. Rikke kõrvaldamise tähtajaks on praeguse seisuga kavandatud 4. detsembri südaöö.

Kallase sõnul tähendab rike, et Eesti turul on 350 megavatti elektrit vähem. "Tiputarbimine on meil 1270 megavatti ja 900 toodame ise ja ülejäänud tuleb Estlink 2‑st. Miks see on oluline ja miks ma sellest räägin kõigile inimestele? Meil on tulemas raske talv ja tegelikult peab mõtlema, kuidas me saame elektrit kokku hoida, sest reaalselt elektrit on vähem, kui me seda varasemalt oleme oma puhvritega katnud," nentis ta.

Sellel talvel võib tõepoolest tulla lühiajalisi elektrikatkestusi. Loodame, et see ei juhtu, aga selleks peab valmis olema ja seda ärevust saab maandada läbi selle, et selleks valmistuda,

lisas Kallas. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!