15.09.2010 Kolmapäev

Eurole üleminekul saab automaatidest ka viie- ja 20-euroseid

Uue sõnastuse kohaselt võivad pangad sularahaautomaatides kasutada viie-, 10-, 20- ja 50-euroseid rahatähti ning täpsema valiku teeb iga pank ise. Seejuures on enamik kommertspankadest juba teatanud kavatsusest kasutada ka viie-euroseid. Seni oli europlaanis kirjas, et krooni ja euro paralleelkäibe perioodil väljastavad automaadid 10- ja 50-euroseid.

Samuti selgitati europlaani muudatusega Eesti Posti rolli rahavahetusel. Selle kohta lubas rahandusministeerium lähemat infot jagada kolmapäeval.

Tõenäoliselt on tegemist viimase eurole ülemineku plaani muudatusega. Edaspidi on kavas jooksvalt kerkivad küsimused praktiliste juhtumite kohta lahendada asjatundjate komisjoni ja rahandusministeeriumi soovitustega, sõnas komisjoni esimees Tea Varrak.

Komisjon tõdes, et tehnilised ettevalmistused on jõudmas lõpusirgele. Riigi infosüsteemidest on euro tarbeks veel kohandamisel maksu- ja tolliameti, siseministeeriumi ning sotsiaalministeeriumi infosüsteemid, mis on 1. novembri valmimise graafikus.Õigusliku poole pealt on vastu võetud eurost tingitud valitsuse määruste muutmise koondmäärus ning septembri lõpuks peaksid valmima ka viimased ministrite määruste muudatused. Järgmine asjatundjate komisjon toimub 12. oktoobril.

Eesti läheb eurole üle tuleva aasta 1. jaanuarist.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!