28.11.2018 Kolmapäev

Ettevõtete kogukasum kasvas kvartalis 21 protsenti 871 miljoni euroni

Ettevõtlussektori kogukasum kasvas tänavu kolmandas kvartalis aastatagusega võrreldes 21 protsenti 871 miljoni euroni.

2017. aasta kolmanda kvartaliga võrreldes suurenes kogukasum enamikul tegevusaladel. Suurima panuse sektori kogukasumisse andsid töötleva tööstuse, kinnisvara- ja kaubandusettevõtted, teatas statistikaamet.

Ettevõtted müüsid 2018. aasta kolmandas kvartalis kaupu ja teenuseid 15,5 miljardi euro eest ehk 12 protsenti rohkem kui aasta tagasi samal ajal. Ettevõtlussektori müügitulus on suurim osatähtsus kaubandus- ja töötleva tööstuse ettevõtetel, kelle müügitulu kasvas möödunud aasta kolmanda kvartaliga võrreldes vastavalt 11 ja 6 protsenti.

Ettevõtete kulud olid eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes 12 protsenti, sealhulgas tööjõukulud 11 protsenti suuremad. Hõivatute arv kasvas aastaga 4 protsenti ja töötatud tundide arv 2 protsenti. Ettevõtlussektori tööviljakus puhta lisandväärtuse alusel oli hõivatu kohta keskmiselt 6200 eurot kvartalis, mis on kümnendiku võrra suurem kui aasta varem samal ajal.

2018. aasta kolmandas kvartalis investeerisid ettevõtted 541 miljonit eurot, mida on 13 protsenti rohkem kui aasta varem samal ajal. Peamiselt investeeriti masinatesse ja seadmetesse ning ehitistesse.

Suurimad investeerijad olid töötleva tööstuse, energeetika-, kinnisvara- ning kaubandusettevõtted, kes kokku tegid enam kui poole ettevõtete koguinvesteeringutest. 2017. aasta kolmanda kvartaliga võrreldes suurenesid investeeringud ehitistesse, transpordivahenditesse ning masinatesse ja seadmetesse. Ülejäänud investeeringud vähenesid.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!